Вітаю Вас Гість
Середа
26.06.2019
05:39

Узин  офіційний сайт міста 

Головна » Статті » Відомі земляки

Відомі земляки
       Славиться Узин своїми земляками.
       В м. Узині народився. провів дитячі роки, вийшов на життєвий шлях льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу, Герой Праці, генерал-майор авіації - Павло Романович Попович. Син Узинського простого робітника-кочегара цукрового заводу Романа Порфировича Поповича.
      Павло ріс земним, доброзичливим, товариським хлопцем. Разом з батьком ходив у поле жито косити, худобу пасти, любив слухати пташиний спів. Згодом  навчався у Білоцерківському ремісничому училищі, Магнітогорському індустріальному технікумі, з честю пройшов університети робітництва.
      Після військового училища служив у військово-повітряних силах, звідки у 1960 році був зарахований у перший загін космонавтів.
      П. Р. Попович 12 серпня 1962 року здійснив перший в світі груповий політ  в якості командира космічного корабля " Восток-4 ", який пілотував Андріян Ніколаєв. Через 12 років - 3 липня 1974 року разом з Ю. Артюхіним наш земляк вдруге здійснив політ на космічному кораблі "Союз-14" і орбітальній станції  "Салют-3", як командир.
      У 1968 році побачила світ перша художньо-документальна повість П. Поповича  "Вилітає вранці" - схвильована пісня висоти. І через 7 років нова книга "Поклик Галактики". Мільйони читачів з інтересом зустріли повість у 1982 році нашого земляка "Випробування космосом і землею".
 
Крім прози він пише  і вірші :

Чи золотом у степ, металом в горна,
Чи дощем над дорогим Дніпром,
Поверни мені життя в просторах,
Щоб зійшовся золотим зерном ...
Категорія: Відомі земляки | Додав: Smile-d (09.07.2007) | Автор: Smile-d E
Переглядів: 804 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]